Facebook

  • 1 Sligo Leitrim Kennedy Cup Team
  • 1 U14 Girls Champions Real Tubber
  • 1
  • 1 U14 Boys Champions Merville Utd
  • 1 Arrow Harps U16 Boys League Champions

LATEST NEWS

07/02/2022
Tina Beirne returned to our Sligo Leitrim Schoolboys & Schoolgirls underage roundup on Ocean FM....
15/11/2021
The very Best of Luck to our 6 Sligo-Leitrim Girls ETP Players who will be representing their Provinces...
13/11/2021
The Football Association of Ireland has today issued updated Safer Return to Grassroots Training &...
13/11/2021
 FAI statement on the abuse of refereesThe Football Association of Ireland has promised Irish...
06/09/2021
The Sligo Leitrim Schoolboys and Schoolgirls league have resumed with all leagues back in action from...
24/06/2019
The Sligo Leitrim Schoolboys & Schoolgirls league voted unanimously to reject calender soccer at...

LATEST FIXTURES

Saturday 01st October, 2022
Boys u12 GrpC
09:30 Ballisodare United vs Dromohaire Fc TBC (Pending) Astro Ballisodare
10:00 Strand Celtic vs Yeats United TBC (Pending) Showgrounds Astro
11:00 Ballygawley Celtic vs Ballymote Celtic TBC (Pending) Ballygawley
11:00 Boyle Celtic vs Calry Bohs TBC (Pending) Astro Ballisodare
Boys u 12 GrpB
11:00 Kilglass/Inishcrone vs Coolaney United TBC (Pending) Michael McGown Park
11:00 Valley Rovers vs Benbulben FC TBC (Pending) Valley Rovers
SFAI Boys u 12
12:00 Arrow Harps vs Tuam Celtic TBC (Pending) Riverstown Park
SFAI Boys u14
12:00 Strand Celtic vs St Johns Athletic TBC (Pending) Strandhill Village
SFAI Boys u 12
12:30 Boyle Celtic vs kilmurray TBC (Pending) Celtic Park-Boyle
Boys u12 GrpC
12:30 Coolaney United vs Carrick Town TBC (Pending) Community Park Coolaney
12:30 Dromore Villa vs Gurteen Celtic TBC (Pending) Community Park Templeboy
SFAI Boys u 12
14:00 Gurteen Celtic vs Cregmore TBC (Pending) Gurteen Community Park
14:00 St Johns Athletic vs Carrick Town TBC (Pending) st johns athletic
14:00 Strand Green vs COROFIN UTD TBC (Pending) Strandhill Village
15:45 dunmore town vs Ballisodare United TBC (Pending) dunmore town
Boys u 12 GrpB
16:00 Boyle Celtic vs Abbey United TBC (Pending) Celtic Park-Boyle
Friday 07th October, 2022
Boys u 12 GrpA
18:30 Real Tubber vs Arrow Harps TBC (Pending) Astro Mc Sharry Park
Boys u 12 GrpB
20:00 Coolaney United vs Ballymote Celtic TBC (Pending) Astro Mc Sharry Park
Saturday 15th October, 2022
11:00 Abbey United vs Coolaney United TBC (Pending) Sean Fallon Park
Boys u 12 GrpA
11:00 Arrow Harps vs St Johns TBC (Pending) Riverstown Park
Boys u 12 GrpB
11:00 Ballymote Celtic vs Boyle Celtic TBC (Pending) Brother Walfrid Park
11:00 Benbulben FC vs Kilglass/Inishcrone TBC (Pending) Benbulben FC
Boys u 12 GrpA
11:00 Benbulben FC vs Real Tubber TBC (Pending) Astro Ballisodare
Boys u 12 GrpB
11:00 Gurteen Celtic vs Valley Rovers TBC (Pending) Gurteen Community Park
Boys u 12 GrpA
11:00 Merville United vs Yeats United TBC (Pending) Merville United
11:00 Strand Celtic vs Boyle Celtic TBC (Pending) Strandhill Village
15:30 Ballisodare United vs Carrick Town TBC (Pending) Astro Ballisodare
Thursday 20th October, 2022
Boys u12 GrpC
18:30 Boyle Celtic vs Real Tubber TBC (Pending) Celtic Park-Boyle
Saturday 22nd October, 2022
Conn Cup Boys u12
14:00 Arrow Harps vs Salthill Devon TBC (Pending) melview
Conn Cup Boys u 14
14:00 Ballinasloe Town vs Boyle Celtic TBC (Pending) Ballinasloe Town
Conn Cup Boys u12
14:00 Ballinasloe Town vs Real Tubber TBC (Pending) Astro Mc Sharry Park
14:00 ballinrobe vs Carrick Town TBC (Pending) ballinobe
14:00 Ballymote Celtic vs kiltimagh knock TBC (Pending) st johns athletic
14:00 Inny FC vs Boyle Celtic TBC (Pending) Inny fc
Conn Cup Boys u 14
14:00 Merville United vs Tuam Celtic TBC (Pending) Merville United
14:00 Real Tubber vs St Johns Athletic TBC (Pending) The Showfield Tubbercurry
14:00 St Johns vs Skyvalley TBC (Pending) St Johns
14:00 Strand Celtic vs Claremorris TBC (Pending) Strandhill Village
14:00 Yeats United vs melview TBC (Pending) Carney Village
Conn Cup Boys u12
14:30 Strand Celtic vs Mervue TBC (Pending) Roscommon
view all fixtures here

LATEST RESULTS

Sunday 18th September, 2022
Conn Cup Girls u 14
athenry 3 vs 0 Real Tubber
Conn Cup Girls u12
Bearna/Furbo 3 vs 0 Boyle Celtic
Conn Cup Boys u16
Salthill Devon 3 vs 0 Benbulben FC
Saturday 17th September, 2022
Conn Cup Girls u 14
Strand Celtic 3 vs 0 Craughwell
Ballisodare United 1 vs 5 Coolaney United
Conn Cup Girls u12
Gurteen Celtic 1 vs 7 Claremorris
Ballymote Celtic 2 vs 0 Kiltullagh
Conn Cup Boys u16
Calry Bohs 2 vs 1 Dromohaire Fc
Merville United 7 vs 2 Gort Utd
St Johns fc 2 vs 0 kinvara utd
Yeats United 0 vs 3 Kiltullagh
Ballina Town 9 vs 0 Real Tubber
Conn Cup Girls u12
Benbulben FC 3 vs 0 SWINFORD
Conn Cup Boys u16
Boyle Celtic 3 vs 2 Cregmore
Ballymote Celtic 0 vs 3 TUAM
Conn Cup Girls u12
Coolaney United 1 vs 3 athenry
Conn Cup Girls u 14
Merville United 0 vs 1 manulla
Conn Cup Boys u16
Claremorris 0 vs 1 Strand Celtic
Conn Cup Girls u12
Conn Rangers 3 vs 1 Ballisodare United
Merville United 7 vs 4 loughrea rams
Conn Cup Girls u 14
STONEPARK 1 vs 5 Yeats United
Conn Cup Boys u16
Ballisodare United 2 vs 1 Coolaney United
Conn Cup Boys u12
Benbulben FC vs 4 Strand Celtic
Thursday 15th September, 2022
Conn Cup Girls u 14
Boyle Celtic 2 vs 4 Arrow Harps
Thursday 08th September, 2022
Boys u12 GrpC
Calry Bohs 7 vs 4 Ballygawley Celtic
Saturday 03rd September, 2022
Coolaney United 5 vs 0 Ballymote Celtic
Boys u 12 GrpB
Coolaney United 3 vs 2 Gurteen Celtic
Valley Rovers 2 vs 0 Abbey United
Boys u12 GrpC
Yeats United 5 vs 2 Dromore Villa
Boys u 12 GrpB
Boyle Celtic 2 vs 3 Benbulben FC
Boys u12 GrpC
Kilglass/Inishcrone 3 vs 0 Boyle Celtic
Boys u 12 GrpA
Yeats United 0 vs 2 Arrow Harps
Boyle Celtic 3 vs 2 Real Tubber
Boys u12 GrpC
Dromohaire Fc 4 vs 1 Real Tubber
Gurteen Celtic 6 vs 7 Ballisodare United
Boys u 12 GrpB
Kilglass/Inishcrone 4 vs 1 Ballymote Celtic
Boys u 12 GrpA
Strand Celtic 4 vs 1 Merville United
Carrick Town 3 vs 1 St Johns
Ballisodare United 4 vs 1 Benbulben FC
Boys u12 GrpC
Carrick Town 2 vs 7 Strand Celtic
view all results here

Event Calendar